Użytkownik | aggiss | Zgłoszone | Szkolenia Komunikacja

Mowa ciała

Dodany do Artykuły przez aggiss 2772 dni temu (Artykuł)

 


 


Mowa ciała-poznać i zrozumieć


   Gestykulacja, postawa ciała, wyraz twarzy i spojrzenie są w stanie powiedzieć więcej niż słowa. Blisko 90 % informacji wymienianych w ramach codziennych kontaktów przekazujemy bez słów, wyłącznie za pomocą sygnałów wysyłanych przez ciało. Rozumiejąc mowę ciała, można nie tylko skutecznie się nią posługiwać, ale także lepiej ocenić swojego rozmówcę.


Na polskim rynku stosunkowo niedawno ukazała się książka Susan Quiliam „ Mowa ciała. Publikacja ta przeczytana w całości może nauczyć rozpoznawania i interpretowania sygnałów wysyłanych przez ciało.


 


   Język ciała może nam pomóc w wielu codziennych sytuacjach. Dzięki tej książce możemy poznać jak udoskonalić mowę swojego ciała np. w odnoszeniu sukcesów zawodowych, o tym jest mowa w rozdziale „ Wśród kolegów”.


 


&nbs

Bookmark and Share

10 narzędzi, dzięki którym rozpoznasz kłamcę

Dodany do Artykuły przez aggiss 2781 dni temu (Artykuł)


Zastanów się przez chwilę nad tym co by było gdybyś w swoich interakcjach z innymi, wiedział czy ktoś bezczelnie kłamie czy nie. Taka wiedza z pewnością byłaby przydatna, dzięki kilku praktycznym wskazówkom zwiększysz swoją efektywność. Życie w dzisiejszym świecie, trudno sobie wyobrazić bez kłamstwa, po prostu stało się częścią naszego życia. Oczywiście nie zachęcam Cie do kłamstwa, bo nie o to mi chodzi, chce pokazać Ci 10 narzędzi dzięki którym możesz zyskać większą kontrole nad swoim rozmówca, wykryć sygnały świadczące o kłamstwie w codziennych relacjach. Nie wspominam tu o mistrzach manipulacji, którzy radzą sobie nawet z wariografem bo takich raczej nie spotykasz codziennie.


 


A o to wskazówki:


1. Gesty – zaciśnięta ręka, dotykanie nosa, pocieranie oka i ust to gesty kt&o

Bookmark and Share

Komunikacja pozawerbalna czyli dlaczego drapiemy się w głowę


Wspomniałam już we wcześniejszej części poświęconej komunikacji werbalnej o trudnej do ustalenia relacji między komunikacją werbalną i niewerbalną. Mam na myśli oczywiście udział jednej i drugiej w całym procesie komunikowania się. Niezależnie od tego, czy przyjmie się wariant minimalistyczny, według którego komunikacja niewerbalna stanowi tylko niewielki ułamek w procesie komunikacji a gros treści pochodzi z komunikacji werbalnej, czy przeciwnie, przyzna się komunikacji niewerbalnej przeważający wpływ na przekaz — warto przyjrzeć się jej uważniej.


Problemy z oceną wpływu języka ciała na całokształt komunikowania się i interakcji wiążą się przede wszystkim z trudnościami w prowadzeniu badań w tej dziedzinie. Bardzo trudno uzyskać jednoznaczne wyniki i formułować wnioski. Nie ulega jednak wątpliwości, że mimika, pantomimika, relacje przestrzenne oraz pozawerbalne aspek

Bookmark and Share
Nasz serwis powstał z myślą o ludziach, którzy interesują się szkoleniami, a zwłaszcza tymi, które dotyczą zagadnienia komunikacji. Na naszych stronach zbieramy najciekawsze materiały dotyczące tej tematyki, które można znaleźć w Internecie.
Partnerzy
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie:Wszystkich Online: 0

  • csisilver
  • Silouh
  • aggiss
  • Piter
  • greta
  • agu_87
  • Elamis
  • Agnieszka_
  • Fokolak
  • Gnom

STATYSTYKI